Infolinia 801 88 2014

"Biblia Królów"

Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12 900,00 zł 12900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Najbardziej zaawansowany polski projekt wydawniczy w XXI wieku!

Wzorując się na kunsztownych średniowiecznych księgach stworzyliśmy Biblię Królów!

Na awersie umieszczone zostały wizerunki przedstawiające czterech Ewangelistów, całość otoczona jest bordiurami z motywem roślinnym. Pośrodku motyw - "Deesis" - średniowieczny, trójczęściowy motyw obrazujący świętych – centralną osobą jest Chrystus, obok Maryja, następnie Jan Chrzciciel. Często też takie kompozycje w średniowieczu były uzupełniane o znajdujące się poniżej postacie aniołów, świętych, apostołów lub proroków - wtedy powstaje tzw. Wielkie Deesis. Przedstawienie Deesis wiąże się z Sądem Ostatecznym i wyraża wiarę w Maryję, św. Jana i innych świętych, jako przedstawicieli ludzkości i orędowników za grzesznych, proszących Boga o łaskę.

Biblia Królów to prawdziwa perła wśród biżuteryjnych ksiąg. Stylizowana na księgi z czasów Bolesława Chrobrego, które służyły manifestacji władzy i potęgi monarchy. Biblia Królów wydana z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości Polski, to tak ze księga iście patriotyczna. Niezwykła pod każdym względem.

Biblia zawiera tekst czterech Ewangelii oraz Apokalipsy i emitowana jest z zastosowaniem reguł, według których powstawały średniowieczne rękopisy, Biblia Królów zachowuje ówczesne zdobienia, krój pisma i ilustracje, a także bogata okładkę wzorowana na najświetniejszych oprawach średniowiecznych manuskryptów.

Tworząc Biblie Królów użyliśmy średniowiecznej czcionki „karolińskiej”, namalowaliśmy bogate miniatury oraz dodaliśmy iluminacje inspirowane Ewangeliarzem Ottona III, który w 1000 roku w Gnieźnie założył swój złoty diadem Bolesławowi Chrobremu na dowód przyjaźni i uznania. Na to niezwykłe wydanie składa się ponad 150 kart imitujących wyglądem i fakturą pergamin.

Biblie Królów rozpoczyna seria kunsztownych miniatur przedstawiających kanony Euzebiusza. W średniowieczu nie istniał podział Pisma Świętego na rozdziały i wersety. Zamiast tego tekst Ewangelii podzielony był na numerowane rosnąco fragmenty – perykopy. Kanony Euzebiusza to zestawienie perykop z różnych Ewangelii w odpowiadających sobie kolumnach. Dzięki temu, łatwo odnaleźć podobne fragmenty, czy opisy tych samych wydarzeń u różnych Ewangelistów. Jest to pierwsze tak odkodowane w Polsce Pismo Święte.

 

Specyfikacja Biblii Królów:

  • okładka: uszlachetniona 24–karatowym złotem
  • zdobienie: 53 kamienie jubilerskie
  • w księgach o numerach 1 – 49: ręcznie złocone iluminacje
  • ręcznie barwiona, naturalna skóra koźlęca (kolory: rubinowy)
  • liczba stron: 147
  • 14 iluminacji ręcznie wyzłacanych 24-karatowym złotem płatkowym,
    11 kanonów Euzebiusza ręcznie wyzłacanych 24-karatowym złotem płatkowym
  • nakład: 200 egzemplarzy

Cena 12900 zł dotyczy ksiąg o numerach 1-49

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl