Infolinia 801 88 2014

"Modlitewnik Sacra Familia" Srebrny

Cena: 2 400,00 zł 2400.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Doskonały prezent i niezwykła pamiątka rodzinna, która będzie Państwu służyć podczas świąt i uroczystości rodzinnych – przez lata i na pokolenia.

Po raz pierwszy w historii na purpurowych kartach złotymi zgłoskami zapisano najważniejsze, polskie modlitwy. Ten Modlitewnik powinien być w każdym polskim domu!

Modlitewnik Sacra Familia „Modlitewnik Sacra Familia” wzorowany jest na jednym z najstarszych zachowanych iluminowanych rękopisów liturgicznych, jakie pojawiły się na ziemiach polskich we wczesnym średniowieczu – „Sakramentarzu Tynieckim”. Sakramentarz i jego historia sięgają głęboko do początków korzeni państwa polskiego.

Powstał on w latach ok. 1060-1070 r. Zawierał on modlitwy przeznaczone dla kapłana celebrującego Mszę świętą oraz najstarszy w Polsce zapis muzyczny w postaci cheironomicznej. Nazwę zawdzięcza Opactwu Benedyktynów w Tyńcu, w którym był przechowywany. Okazała forma manuskryptu świadczy o jego przynależności do tzw. rękopisów królewskich, które spełniały nie tylko funkcję liturgiczną, ale były także wyrazem bogactwa monarchii. Rękopis „Sakramentarza Tynieckiego” zdobią bordiury tworzące prostokątne ramy wypełnione motywami liści i palmet, uzupełnione plecionką, a także kilkanaście mniejszych inicjałów wypełnionych złotą lub srebrną plecionką z motywami roślinnymi. Te artystyczne zdobienia księgi i kompozycja miniatur figuralnych zostały również odtworzone w „Modlitewniku” z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zdobienia pochodzą z sakramentarza z XI wieku, a otok modlitewnika ozdobiono złotą farbą. To nadzwyczajny wycinek historii osadzony we współczesne ramy.

Specyfikacja Modlitewnika Sacra Familia

  • Oprawa - okładka pokryta srebrem i uszlachetniona 24-karatowym złotem przedstawiająca obraz Świętej Rodziny
  • wymiary 21,4 cm x 14,6 cm
  • Zdobienie - 37 kamieni,
  • 24-karatowe złoto Papier – Luksusowy papier z najstarszej papierni świata – "Fabriano" (rok założenia 1264) - papier do dziś produkowany w tradycyjny sposób, niezmiennie od XIII wieku
  • Nakład – 1918 egzemplarzy, 500 egzemplarzy dostępnych w Mennicy Papieskiej
  • Emitent - Dom Emisyjny Manuscriptum

Modlitewnik zawiera: Rozdział I – Katechizm Rozdział II – Modlitwy codzienne Rozdział III – Ewangelie o narodzeniu Jezusa Rozdział IV – Ewangelie o zmartwychwstaniu Jezusa *Do Modlitewnika dołączany jest Certyfikat Autentyczności oraz welurowa sakwa koloru purpury

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=OzR0Ux6aaYA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl