Infolinia 801 88 2014

"Modlitewnik Sacra Familia" Srebrny

Cena: 2 400,00 zł 2400.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Po raz pierwszy w historii na purpurowych kartach złotymi zgłoskami zapisano najważniejsze, polskie modlitwy. 

Ten Modlitewnik powinien być w każdym polskim domu!

„Modlitewnik Sacra Familia” wzorowany jest na jednym z najstarszych zachowanych iluminowanych rękopisów liturgicznych, jakie pojawiły się na ziemiach polskich we wczesnym średniowieczu – „Sakramentarzu Tynieckim”. Sakramentarz i jego historia sięgają głęboko do początków korzeni państwa polskiego. Powstał on w latach ok. 1060-1070 r. Zawierał on modlitwy przeznaczone dla kapłana celebrującego Mszę świętą oraz najstarszy w Polsce zapis muzyczny w postaci cheironomicznej. Nazwę zawdzięcza Opactwu Benedyktynów w Tyńcu, w którym był przechowywany.

Okazała forma manuskryptu świadczy o jego przynależności do tzw. rękopisów królewskich, które spełniały nie tylko funkcję liturgiczną, ale były także wyrazem bogactwa monarchii.

Rękopis „Sakramentarza Tynieckiego” zdobią bordiury tworzące prostokątne ramy wypełnione motywami liści i palmet, uzupełnione plecionką, a także kilkanaście mniejszych inicjałów wypełnionych złotą lub srebrną plecionką z motywami roślinnymi. Te artystyczne zdobienia księgi i kompozycja miniatur figuralnych zostały również odtworzone w „Modlitewniku” z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Zdobienia pochodzą z sakramentarza z XI wieku, a otok modlitewnika ozdobiono złotą farbą. To nadzwyczajny wycinek historii osadzony we współczesne ramy.  

  • Oprawa - okładka pokryta srebrem i uszlachetniona 24-karatowym złotem przedstawiająca obraz Świętej Rodziny – wymiary 21,4 cm x 14,6 cm
  • Zdobienie - 37 kamieni, 24-karatowe złoto
  • Papier –  Luksusowy papier z najstarszej papierni świata – "Fabriano" (rok założenia 1264) - papier do dziś produkowany w tradycyjny sposób, niezmiennie od XIII wieku
  • Nakład – 1918 egzemplarzy, 500 egzemplarzy dostępnych w Mennicy Papieskiej
  • Emitent - Dom Emisyjny Manuscriptum 

Modlitewnik zawiera:

Rozdział IKatechizm  

Rozdział IIModlitwy codzienne

Rozdział III Ewangelie o narodzeniu Jezusa

Rozdział IVEwangelie o zmartwychwstaniu Jezusa

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=OzR0Ux6aaYA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl