Infolinia 801 88 2014

"Złota Biblia Papieska"

Wysyłka w: 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12 900,00 zł 12900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Edycja Jubilerska Złotej Biblii!

Awers księgi przedstawia wizerunek Świętej  Rodziny (ręczne malarstwo olejne). Na grzbiecie umieszczono napis "Złota Biblia". Okładki wzmocniono specjalnymi guzami, zdobionymi 10 kamieniami Lapis Lazuli, aby po rozłożeniu księgi nie uszkodzić kunsztownej oprawy. 

Księga oprawiona jest w ręcznie barwioną skórę naturalną.

Złota Biblia - Biblia godna królów w Twoim domu! 

Biblia Rodzinna z komentarzami świętego Jana Pawła II

Pierwszy od prawie 400 lat przekład Biblii na język polski!

Niniejsze wydanie Biblii jest oparte na drugim w historii (po Biblii ks. Jakuba Wujka), całościowym przekładem Starego i Nowego Testamentu na język polski dokonanym przez jednego tłumacza – ks. bp. Kazimierza Romaniuka. Biblia była tłumaczona z języków oryginalnych. Prace nad przekładem trwały prawie 40 lat!

Oryginalne grafiki najbardziej znanego ilustratora Biblii.

Biblia zawiera 83 ryciny francuskiego artysty Gustava Doré`a – najsłynniejszego ilustratora Pisma Świętego, który do dziś należy do najbardziej popularnych i znanych ilustratorów Pisma Świętego oraz ryciny nawiązujące do chrztu Polski.

W przedmowie do Biblii znajdują się ważne teksty historyczne (homilia św. Jana Pawła II o chrzcie Polski z 1979 roku, historyczne, XX-wieczne teksty prymasów Polski, śluby jasnogórskie króla Jana Kazimierza, a także fragment adhortacji apostolskiej „Evangelia gaudium”  Papieża Franciszka oraz słowo wstępne Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

Biblia opatrzona jest komentarzami św. Jana Pawła II (360 stron) -  umieszczone są one na końcu każdej księgi. Święty Jan Paweł II, ze względu na jego szczególną troskę, nauczanie i opiekę, został ogłoszony przez papieża Franciszka patronem rodziny. Złota Biblia Papieska jest Biblią Rodzinną, przeznaczoną dla całej rodziny na długie pokolenia. Dlatego też na okładce widnieje przedstawienie Świętej Rodziny.

Edycja Biblii jest objęta honorowym patronatem przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza

Specyfikacja Złotej Biblii Papieskiej:

• Format: 265 x 335 mm
• Okładka: uszlachetniona 24-karatowym złotem.
• Zdobieni: 10 kamieni lapis lazuli
• Ręczne malarstwo olejne
• Ręcznie barwiona, naturalna skóra koloru rubinowego
• Waga: 5,3 kilograma
• Liczba stron: 1456 (ponad 360 stron komentarzy Jana Pawła II)

Tradycja Biblii Rodzinnej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Złota Biblia Papieska może stać się również Twoją Biblią Rodzinną, towarzyszącą przez całe pokolenia zarówno podczas uroczystości rodzinnych jak i w zaciszu domowego ogniska. Ta jedyna w swoim rodzaju najważniejsza księga świata, stanie się świadectwem historii całej Twojej rodziny dla przyszłych pokoleń, a także symbolem przynależności do pokolenia Jana Pawła II. 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl